Kvalifikacija

 

Mediacija – tai ginčų sprendimo būdas, kurios metu vienas ar keli mediatoriai padeda šalims taikiai spręsti ginčą. Mediatoriumi gali būti tik fizinis asmuo. Mediatoriumi tampama pabaigus nustatytos trukmės mokymo kursą ir išlaikius teisinį bei praktinį egzaminą.

VšĮ „Archlegis“ steigėja dr. Daiva Veličkaitė-Matusevičė 2020 m. buvo įrašyta į Lietuvos Respublikos mediatorių sąrašą. Jos specializacija – civiliniai ir administraciniai ginčai nekilnojamojo turto, architektūros, statybos, teritorijų planavimo, autorių teisių srityse.

Mediatoriaus užduotis – organizuoti ir moderuoti mediacijos metu vykdomas šalių susitarimo paieškas. Mediatorius neteikia teisinių ar ekspertinių konsultacijų, nenustatinėja teisios ar mažiau teisios šalies ir nenurodo konkrečių sprendimų, todėl teisinės bei ekspertinės žinios šiame procese nėra tiesiogiai taikomos. Vis dėlto jos padeda geriau suprasti specifinėse srityse kilusių ginčų esmę ir padėti pačioms šalims greičiau surasti galimus taikius ginčo sprendimo būdus.